Gadżety reklamowe z nadrukiem

Nadruk na gadżetach reklamowych zależy od materiału z jakiego zostały wykonane.

Do najpopularniejszych technik nadruku zalicza się: haft komputerowy, haft reklamowy, sitodruk, tampodruk, druk sublimacyjny, flex , flock, transfer plastizolowy oraz pes flockowy i pes satynowy.

Techniki znakowania gadżetów

Haft komputerowy – reklamowy – to technika znakowania gadżetów polegająca na maszynowym wyszyciu nićmi wzorów bezpośrednio na tkaninie. Technika najlepsza do znakowania: czapek, t-shirtów, polarów, spodni, ręczników, szalików, odzieży roboczej, wykorzystywana również przy znakowaniu smyczy reklamowych. Najczęstszym wzorem haftowanym na materiałach reklamowych jest logo firmy.

Flex , flock, transfer plastizolowy – to technika znakowania materiałów promocyjnych polegająca na nanoszeniu wykonanego z wykorzystaniem plotera wzoru (wydruk realizowany jest na specjalnym materiale) poprzez prasę na docelowej tkaninie. Technika może być z powodzeniem wykorzystywana na dowolnym materiale.

Sitodruk – to technika znakowania gadżetów poprzez nanoszenie nadruków wykonanych emulsją przy użyciu szablonów na sicie. To technika która pozwala odwzorowywać kolory pantone, a nawet nadruki fotograficzne wykonane w kolorach CMYK. Sitodruk z powodzeniem wykorzystywany jest na materiałach typu: papier, tektura, folia, tworzywa sztuczne takie jak płyty, ale również na metalach i tkaninach (niektórych).

Tampodruk – to metoda, która polega na nadkładaniu farby drukarskiej przy użyciu miękkiego stempla zwanego tamponem na nierówne i nieregularne powierzchnie takie jak zszywacze do papieru, długopisy, zapalniczki, ale także kubki.

Druk sublimacyjny – to rzadko używana technika transferowa, która polega na nadrukowaniu wzoru docelowego na specjalną farbę sublimacyjną na papier a następnie przedrukowaniu wzoru za pomocą termoprasy na białe tkaniny lub bezbarwny poliester.

Pes flockowy i pes satynowy – podkład flockowy czy satynowy do nanoszenia sublimacji full kolor i wgrzewania na gorąco w materiał. Idealna forma nadruku wielokolorowego w małych nakładach.

Kontakt z firmą gadżety reklamoweSkładanie zamówień i wyceny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 3 =

*